City-Music-Life-Live!

Dlaczego chcę zostać radnym?

Jestem numerem 1 na liście PO w okręgu wyborczym nr 2, który obejmuje wschodnie dzielnice Katowic: Dąbrówkę Małą, Szopienice, Burowiec, Janów, Nikiszowiec i Giszowiec. Co chciałbym zrobić dla tych dzielnic w następnej kadencji?

Program Platformy dla Katowic zakłada przyśpieszenie niezbędnych działań inwestycyjnych i szybkie przeprowadzenie nierealizowanych do tej pory przedsięwzięć, takich jak przebudowa rynku, czy budowa stadionu miejskiego z prawdziwego zdarzenia.

Dzielnice wschodnie Katowic ze względu na swoją specyfikę wymagają szczególnego podejścia. Upadł przemysł ciężki, który przez lata był ich motorem. Pilnie więc musimy poszukiwać nowych inwestorów i firm, które chciałyby u nas działać i tworzyć nowe, trwałe miejsca pracy. Przygotujemy dla nich nowe tereny inwestycyjne i zapewnimy profesjonalną, uprzejmą i kompetentną obsługę dla tych, którzy zdecydują się zainwestować w Szopienicach, Giszowcu czy Janowie.

Bolesnym problemem pozostaje wciąż bezpieczeństwo. Nie możemy tolerować przemocy w żadnej formie. Bandom szalikowców terroryzującym życie całych dzielnic trzeba wreszcie stanowczo powiedzieć: dość! Platforma wprowadzi skuteczny system monitoringu, który będzie nie tylko rejestrował obraz z kamer, tak jak jest teraz, ale taki, który w przypadku napadu czy kradzieży spowoduje szybkie pojawienie się funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia.

Platforma chce, aby Katowice stały się miastem przyjaznym i dobrym do życia. Chcemy przygotować nowe tereny pod budownictwo mieszkaniowe m.in. w Dąbrówce Małej i Giszowcu. Nie popełnimy błędów, które dotkliwie odczuwają dziś mieszkańcy południowych dzielnic Katowic i rozpoczniemy od zbudowania dróg, które połączą nowe osiedla z centrum miasta. Chcemy też tak planować rozwój miasta, żeby wszystkie najważniejsze życiowe sprawy dało się załatwić blisko domu, lokalnie, w poszczególnych dzielnicach, bez potrzeby jeżdżenia do centrum. Dotyczy to też oczywiście załatwiania spraw urzędowych. Chcemy, aby w każdej dzielnicy powstały Punkty Obsługi Mieszkańca, w któych będzie w nich można uzyskać informacje o wszystkich procedurach administracyjnych oraz otrzymać i wypełnić odpowiedni formularz, a potem go złożyć. 

Zadbamy też o tereny zielone i rekreacyjne. Uwagi miasta wymaga nie tylko Dolina Trzech Stawów czy Bolina, ale również Bagry, Morawa, Borki, Stawiki, Hubertus i Janina-Barbara. Stawy te i tereny wokół nich to miejsca zaskakującego, jak na centrum przemysłowej aglomeracji, kontaktu z dziką i nieposkromioną przyrodą. To też doskonałe tereny dla rekreacji, sportu, spotkań i zabawy w gronie przyjaciół. O walorach tych miejsc wiedzą świetnie wędkarze i harcerze, którzy mają tam swoje rybaczówki i stanice. Odpowiednio starannie prowadzone inwestycje mogą je przemienić w prawdziwą perełkę i chlubę Katowic.

Kandydatem Platformy na prezydenta Katowic jest Arkadiusz Godlewski, którego znam i z którym współpracuję od ponad 10 lat. Poznaliśmy się w rodzącym się wówczas samorządzie wojewódzkim i tworzyliśmy od podstaw struktury urzędu marszałkowskiego. Samorządu i samorządności uczyliśmy się obaj od pana dr. Jana Olbrychta, pierwszego Marszałka Województwa Śląskiego, który skutecznie zaszczepił w nas te idee i pokazał jak współdziałać z innymi dla dobra wspólnego. Dlatego wiem, że Arek Godlewski to dobry kandydat na prezydenta Katowic.

Wybory samorządowe zaplanowano na 21 listopada. Proszę o Twój głos!