City-Music-Life-Live!

Trzy nowe interpelacje

Przekazałem dzisiaj za pośrednictwem Biura Rady Miasta trzy nowe interpelacje. Dotyczą one organizacji ruchu w rejonie ulic Mielęckiego i Mariackiej, dojazdu do kąpieliska Bugla, a także uzupełnienia wykazu interpelacji i wniosków składanych przez radnych na stronach UM Katowice.

Niebawem czeka nas przebudowa dworca i komunikacyjny paraliż. Równolegle planowane jest również wyłączenie z ruchu ul. Mielęckiego. Docelowo ruch w tym miejscu ma być prowadzony tuż przy linii kolejowej ul. Mariacką Tylną. Zaproponowałem, aby poczekać z wyłączeniem ul. Mielęckiego z ruchu do czasu połączenia ul. Mariackiej Tylnej i Francuskiej. Kumulacja utrudnień drogowych na pewno nam nie pomoże.

AW033 – Interpelacja ws. organizacji ruchu w obrębie ulic Mielęckiego/Mariacka Tylna (PDF 60KB)

Druga sprawa dotyczy dojazdu do kąpieliska Bugla. W tej chwili odbywa się on bardzo wąskimi i zatłoczonymi uliczkami. Urząd planuje wykonanie w tym miejscu nowej drogi dojazdowej i budowę nowego parkingu, które powinny zostać uruchomione przed następnym sezonem. Ja zaproponowałem natomiast uruchomienie w tym miejscu sezonowego przystanku kolejowego „Katowice Bugla”. Linia kolejowa biegnie w bezpośrednim sąsiedztwie kąpieliska i dla zdecydowanej większości katowiczan byłby to najwygodniejszy sposób dotarcia na Buglę. Stworzyłoby to też realną alternatywę dla dominującego w tej chwili transportu kołowego. Na Buglę można dotrzeć miejskim autobusem, albo samochodem. Budowa prostego, lekkiego, ale zarazem bezpiecznego peronu przystankowego wymagałaby oczywiście rozmów i decyzji PKP. Jestem jednak dobrej myśli.

AW034 – Interpelacja ws. uruchomienia przystanku kolejowego Katowice Bugla (PDF 55KB)

Ostatnie pismo wiąże się z moim poprzednim wpisem. Wskutek tego, że interpelacje i wnioski radnych zaczęły być publikowane na stronach Urzędu Miasta dopiero późną jesienią 2008 roku, odnieść można mylne wrażenie, co do naszej aktywności. W moim przypadku ta rozbieżność ma się jak 2:30. Dlatego złożyłem interpelację o uzupełnienie tego wykazu o pisma składane przez radnych od początku bieżącej kadencji.

AW035 – Interpelacja ws. umieszczenia w BIP wystąpień pisemnych radnych od początku bieżącej kadencji (PDF 61 KB)